آموزش ساخت سیستم امتیازدهی ستاره ای به مطالب و محصولات

آموزش ساخت سیستم امتیازدهی ستاره ای به مطالب و محصولات

آموزش ساخت سیستم امتیازدهی ستاره ای به مطالب و محصولات
آرمان لقائی
زمان انتشار دوره : ۱۳۹۷/۸/۱۸

 

آرمان لقائی هستم چند سالی در حوزه برنامه نویسی و امنیت وب سایت و اپلیکیشن های تحت وب فعالیت میکنم و تا به امروز موفق به کسب این افتخارت شده ام .

 

1- مدیر و بنیانگذار گروه برنامه نویسی نیتابند 

2- مدیر و بنیانگذار وبدونی 

3- طراح و برنامه نویس wooyar 

4- طراح بیش از 10 باندل حرفه ای 

5- طراح بیش از 50 وب سایت فروشگاهی و کشوری 

6- مدرس بیش از 10 سایت آموزشی کشور 

 

سیستم امتیازدهی ستاره ای به مطالب و محصولات سایت یکی از مهم ترین بخش های هر وب سایتی می باشد. با ثبت امتیاز ستاره ای به مطالب شما قادر خواهید بود تا سایت خود را در نتایج گوگل به صورت ستاره دار به نمایش بگذارید. حتما شما هم میدانید که وقتی در گوگل جستوجویی انجام میدهیم برخی سایت های در زیر عنوان مربوط به سایت خود چند ستاره رنگی ره نمایش میگذارند. این عمل با استفاده از همین سیستم امتیازدهی ستاره ای صورت میگیرد که در این آموزش از کمپ تاتس به طور کامل به شما توضیح میدیم که به چه صورتی می توانید این ستاره ها را به سایت خود اختصاص دهید.

توجه داشته باشید

در این دوره علاوه بر توضیح اینکه چگونه ستاره در نتایج گوگل نمایش داده میشود. توضیح میدهیم که چگونه مشخصات مربوط به یک محصول اعم از قیمت محصول , موجودی در انبار , مقدار تخفیف , رایگان و غیر رایگان بودن محصول و .... را نیز توضیح خواهیم داد. نمونه ای از این مورد در تصویر زیر

rich snippet در نتایج جستوجوی گوگل

یکی از بهترین روش های افزایش نرخ کلیک و بازدید سایت از نظر سئو امتیازدهی ستاره ای به مطالب می باشد.

سیستم امتیازدهی ستاره ای به مطالب

این اموزش برای چه سایت هایی می باشد ؟

ساخت سیستم امتیازدهی به مطالب برای سایت های کاملا اختصاصی: یکی از بخش های این دوره مربوط به ساخت سیستم امتیازدهی فوق حرفه ای برای سایت های اختصاصی می باشد که باشد. مثل: سایت هایی که با فریم ورک اختصاصی راه اندازی شده اند , سایت های ASP.NET , سایت های اختصاصی طراحی شده با php و ....

ساخت سیستم امتیازدهی در وردپرس : بخش دیگری از این دوره مربوط به امتیازدهی به مطالب و محصولات سایت های وردپرس می باشد. در وردپرس روش های زیادی برای این کار وجود دارد که ما در این دوره یکی از بهترین روش های و اصولی ترین روش ها از نظر گوگل را آموزش خواهیم داد. همچنین مشخص می کنیم که به صورتی می توان به انواع مطالب و محصول های مختلف امتیاز داد و نوع آن را در نتایج گوگل به نمایش گذاشت.

سیستم امتیازدهی ستاره ای برای سایر مدیریت محتوا ها: این بخش از آموزش فقط شامل توضیحات خواهد بود و به صورت عملی روی  Cms مورد نظر کار نخواهد شد. توجه داشته باشید توضیحات به گونه ای خواهد بود که شما می توانید روی انواع سیستم هایی که از آنها استفاده می کنید می توانید سیستم امتیازدهی راه اندازی کنید.

در این آموزش با نحوه پیاده سازی یک سیستم امتیاز دهی ستاره ای به مطالب و محصولات کاملا به صورت حرفه ا ی آشنا خواهید شد و میتونید برای وب سایت خودتون این سیستم رو راه اندازی کنید این کار باعث جذب مخاطب بیشتر وب سایت شما در نتایج گوکل خواهد شد سایت شما اگر این امکان رو داشته باشه در نتایج گوکل علاوه بر توضیحات محصول تعداد امتیاز ستاره ای که کاربران به محصول شما داده اند رو هم نمایش خواهد داد.

نمایش مطالب یه صورت ستاره دار در گوگل

امتیازدهی ستاره ای به مطالب و محصولات

این روش یکی از روش های تجارت الکترونیک برای جذب مخاطب میباشد خود شما این رو در نظر بگیرید اگر دنبال مطلبی هستید و آن را در گوگل جستجو میکنید سایت هایی که در کنار اطلاعات شان امتیاز ستاره ای دارند برایتان بیشتر جالب خواهد بود تا سایت هایی که این امکان را ندارند بنابراین پیاده سازی اصولی به طوری که در کم ترین زمان گوکل این امتیازت را نشان دهد در این آموزش توضیح داده شده تا شما این امکان را برای وب سایت خود ایجاد کنید .

ساخت سیستم امتیازدهی ستاره ای به مطالب و محصولات

ریچ اسنیپت چیست ؟ 

شاید بارها برای شما این اتفاق پیش آماده است زمانی که در گوکل مشغول به جستجو هستید سایت هایی را مشاهده کنید که از لحاظ ظاهری با سایت دیگر در نتایج جستجو تفاوت داشته باشند این تفاوت را این طور در نظر بگیرد در میان 10 سایت که گوگل برای شما پیدا میکند یک سایت دارای ظاهری زیبا تر باشد درصد کلیک وب سایتی که ظاهر زیبا تری دارد بیشتر خواهد بود سایت هایی هستند برای زیبا کردن ظاهر وب سایت خود در نتایج گوکل امتیاز ستاره ای موجود در انبار و سایر کار هایی که توجه کاربران را جلب کند انجام میدهند این تکنیک برای وب سایت های فروشگاهی و رستوارن ها خیلی مفید و حیاطی خواهد بود .

فواید امتیاز ستاره ای به مطالب و محصولات سایت ؟ 

اگر سایت شما امکان درج امتیاز به صورت ستاره ای را دارا باشد بدون شک در نتایج گوکل با ظاهری زیبا تر از سایت هایی که این امکان را ندارند ظاهر خواهید شد و همین کار باعث چند برار شدن مخاطب های شما خواهد شد و با این کار میتوانید فروش سایت خود را چند برابر کنید.

امتیازدهی ستاره برای سایت در نتایج گوگل

انواع ریچ اسنیپت در گوگل :

 • مقالات (Articles) : در هنگام جستجو مقاله اگر وب سایت شما نمایش داده شود این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا بتوانید اطلاعاتی بیتری مانند اسالایدری از مقالات محبوب قرار دهید .
 • لیست کسب و کارها : با ایتفاده از این امکان میتوانید تمامی اطلاعات تماس مرتبط با کسب و کار خودتان را قرار داهید .
 • موسیقی : با استفاده ار این امکان اکشن های مربوط به یک موسیقی را میتوان در نتیابج گوکل به کاربران نمایش داد .
 • دستور پخت : این امکان برای وب سایت رستوران ها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد میتوانند اطلاعات بیشتر درباره نوع غذا و پخت آن قرار دهند .
 • ویدیو : با استفاده از این امکان میتوانید اطلاعات بیشتری درباره ویدیو های خودتان به نمایش بگذارید

این 5 مورد تنها مواردی نیستند که ما میتوانیم از آنها در وب سایت استفاده کنیم موارد دیگری هم وجود دارند اما ما در این آموزش نحوه پیاده سازی امکان نمایش امتیاز های  ستاره ای در گوکل رو میخاهیم به شما عزیران آموزش بدیم و یک نکته شما هرگز نباید از گوکل این انتظار را داشته باشید که صد درصد این امتیازات و  در کل Rich Snippet  ها را در نتایج خود نشان دهد.

برای نمایش امتیاز ستاره ای در گوکل چه کاری انجام دهیم  ؟

این بستگی خود گوگل دارد که در نتیاج امتیازات را نشان دهد یا نه و خیلی از وب سایت ها به خاطر داشتن همین سیستم امتیاز ستاره ای اسپم میشوند از طرف گوکل چون اگر تعداد امتیازات یک محصول به گونه ای باشد که گوکل به آن شک کند سایت را اسپم خواهد کرد به طور مثال یک سایت در  روز 10 بازدید دارد که کاربران در نتایج گوکل وارد آن سایت میشوند اما اگر در همان روز برای یک محصول در سایت 15 امتیاز ثبت شود گوگل شک خواهد کرد در برخی از وب سایت ها مدیران سایت خودشان دستی به محصولات امتیاز میدهند همین کار باعث اسپم شدن آنها خواهد شد پس هرگز خودتان به محصولات بیشتر از یک امتیاز ندهید .

نحوه نمایش ستاره در نتایج جستوجوی گوگل

برای جلوگیری از اسپم شدن چه باید کرد ؟

ما در این آموزش سیستم را طوری پیاده سازی خواهیم کرد که نه مدیر و نه کاربر این امکان را داشته باشند که به محصولات بیشتر از یک بار امتیاز دهند هر کاربر حتی اگر مدیر وب سایت هم باشد فقط یک بار بتواند برای یک محصول امتیاز ثبت کند این کار باعث خواهد شد روال ثبت امتیاز ستاره ای سایت شکا کاملا طبیعی باشد و گوکل هم هیچ شک و تردیدی به سایت شما پیدا نکند .

گوگل برای پیاده سازی Rich Snippet از چه چیزی استفاده میکند ؟ 

گوگل برای برای پیاده سازی Rich Snippet از ساختار Schema.org استفاده میکند گوکل با استفاده از این ساختار میتواند تشخیص دهد که کاربران به مطالب شما چه امتیاز هایی داده اند و بر اساس همین امتیاز ها سایت شما را در نتیاج نمایش دهد پس اگر می خواهید در نتایج خوب ظارهر شوید کاربران را تشویق به امتیاز دادن در سایت بکنید تا گوکل را مجاب کنید که سایت شما رو با شرایط خوب تری در نتایج نمایش دهد .

سیستم امتیازدهی ستاره ای حرفه ای برای سایت

آیا امتیاز ها در نتیاج گوگل سریع ظاهر خواهند شد ؟

طبق آنالیز وب سایت unamo.com تشخیص امتیازدهی ستاره ای توسط گوگل ممکن است بین 1 روز تا یک ماه طول بکشد و شاید این امتیاز ها برای برخی از مطالب نمایش داده نشوند البته راه کار هایی وجود دارد که ما در این آموزش  درباره آنها صحبت خواهیم کرد که صد در صد این امتیاز ها در کم تر از یک هفته نمایش داده خواهند شد برای نمایش دادن سریع این امتیاز ها فقط باید قوانین گوکل را رعایت کنیم که درباره قوانین گوکل هم ما در این آموزش نکاتی را عرض خواهیم کرد .

در این دوره ما آموزش را بر روی فریم ورک سیمفونی برای سایت های اختصاصی به کار خواهید برد. و بخش مربوط به وردپرس به صورت پروژه محور روی یک سایت وردپرس توضیح داده خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم کامل ترین فیلم آموزش سئو وب سایت را مشاهده کنید.

2 دیدگاه برای این محصول ثبت شده است

سلام و عرض ادب من یک سایت وردپرسی دارم و با استفاده از افزونه وردپرس سیستم امیتازدهی ستاره ای رو به سایتم اضافه کردم فقط الان مشکلی که هست ستاره ها رو نشون نمیده نمیدونم مشکل چیه ؟ داخل آموزش شما توضیح داده شده که باید چه کاری انجام بدیم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

باسلام 

بله جناب تمامی مشکلاتی که باعث میشه ستاره ها در گوگل نمایش داده نشه در این آموزش مورد بحث و برسی قرار میگیره و سیستم طوری طراحی و پیاده سازی میشه که حتما امتیاز ها نشون داده بشه علاوه بر امتیاز ستاره ای آموزش نشان دادن موجودی انبار و موارد جالب دیگری هم کار میشه در این آموزش 

با تشکر 

webdooni
برای ثبت دیدگاه باید شوید.

آرمان لقائی این آیتم را پشتیبانی میکند

دارای پشتیبانی

حداقل و حداکثر زمان پاسخگویی 1 الی 2 روز کاری میباشد.

توجه داشته باشید

راه ارتباطی برای پشتیبانی محصولات از طریق سیستم تیکتینگ وبانه می باشد

مواردی که لازم است بدانید:

 • پاسخگویی به سوالات قبل از خرید در بخش دیدگاهها
 • پاسخگویی به سوالات و مشکلات بعد از خرید از طریق تیکت
 • تنها مواردی که مربوط به محصول خریداری شده است شامل پشتیبانی می باشد
 • ارائه بروزرسانی های رایگان در صورت وجود

مواردی که شامل پشتیبانی نمی شود:

 • آموزش اختصاصی مباحث.
 • آموزش های جانبی مربوط به دوره خریداری شده.

شرایط و قوانین را حتما مطالعه کنید.

سرفصلی برای این محصول ایجاد نشده است

توسط
توسط
توسط
توسط
توسط