آموزش ساخت لایسنس برای محصولات php

آموزش ساخت لایسنس برای محصولات php

آموزش ساخت لایسنس برای محصولات php
آرمان لقائی
زمان انتشار دوره : ۱۳۹۷/۹/۱۱

 

آرمان لقائی هستم چند سالی در حوزه برنامه نویسی و امنیت وب سایت و اپلیکیشن های تحت وب فعالیت میکنم و تا به امروز موفق به کسب این افتخارت شده ام .

 

1- مدیر و بنیانگذار گروه برنامه نویسی نیتابند 

2- مدیر و بنیانگذار وبدونی 

3- طراح و برنامه نویس wooyar 

4- طراح بیش از 10 باندل حرفه ای 

5- طراح بیش از 50 وب سایت فروشگاهی و کشوری 

6- مدرس بیش از 10 سایت آموزشی کشور 

 

لایسنس (License) نامی آشنا و یک دغدغه برای همه طراحان و توسعه دهندگان زبان php  است در زبان php به علت منبع باز بودن کد ها این مشکل و خطر همیشه وجود دارد تا کد ها و اسکریپت های ساخته شده ما در اختیار افراد سود جو قرار بگیرد بنابر این لارم و ضروری احتمال به خطر افتادن  با دسترسی به کد اسکریپت هایی که با جان و دل آنها را طراحی و پیاده سازی میکنیم را به حداقل برسانیم در این جاست که لایسنس ها به کمک ما می آیند و مانع از استفاده چند کاربر از اسکریپت های ما میشوند در واقع لاسینس ها انواع زیادی دارند و برنامه نویس میتواند طبق نیاز خود یک لایسنس ایجاد کند اما هدف از ایجاد لایسنس ها جلوگیری از استفاده غیر قانونی از اسکریپت ها است در سری آموزش php که وب سایت کمپ تاتس برای علاقمندان آماده کرده است به صورت کامل با نحوه ساخت یک لایسنس آشنا خواهید شد با ما همراه باشید .

اموزش ساخت لایسنس در php

لایسنس و کاربرد آن در برنامه نویسی ؟

لایسنس در علوم کامپیوتر به معنی مجوز است یعنی اجازه دادن یا ندادن را با استفاده از لایسنس ها تعیین میکنند اگر شما در زمینه طراحی وب سایت یا توسعه وب فعالیت می کنید , این موضوع را به خوبی درک خواهید کرد به عنوان مثال در کشور ایران قانوی خاصی برای کپی رایت وجود ندارد به همین خاطر اگر برنامه نویسی چند ماه بر روی یک اسکریپت وقت بگذارد و ان را برای فروش قرار دهد چند روز بعد از معرفی آن با این مسئله رو به رو خواهد شد تغیراتی در اسکریپتی که خود فرد نوشته است داده اند و آن را به اسم خود ثبت میکنند یا شما یک اسکریپت به یک نفر میخاهید واگذار کنید و مانع فروش آن شوید باید به فکر ایجاد لایسنس برای اسکریپت خود باشید که مانع از اجرا شدن اسکریپت در هاست های متعدد شوید و فقط اجازه اجرا شدن در یک هاست و دامنه را بدهید و اگر کاربر آن را در لوکال هاست استفاده کرد مانع از این کار شوید تا امنیت اسکریپت هایتان چند برابر شود .

ساخت لایسنس برای محصولات php

یک لایسنس خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟ 

زبان php یکی ار دلایل پر طرف دار بودن آن منبع باز بودنش است پس شما باید یک لایسنس ایجاد کنید تا کد هایتان منبع باز بماند اگر شما اسکریپت هایتان را منبع باز به بازار عرضه کنید حتما فروش بیشتری خواهید داشت تیم کمپ تاتس با طراحی لایسنس برای محصول سایت آماده آموزش آنلاین لاکچری که در بزرگ ترین و مدرن ترین مارکت خاورمیانه تم کده قرار اده شده است این امکان را برای صاحب محصول و خریداران ایجاد کرده است که مشتریان  امکان توسعه داشته باشند و کد ها کاملا منبع باز هستند و مشتریان به راحتی میتوانند باب میل خود این اسکریپت عظیم را توسعه دهند در حالی که این اسکریپت فقط در یک هاست و دامنه قابل اجرا میباشد و نیاز مدیر و صاحبان این اسکریپت هم بر طرف شده.

سایت لایسنس روی اسکریپت php

جالب است این را بدانید تمامی لایسنس های موجود زمانی که مشکلی پیش بیاید و کاربر بخواهد سوء استفاده کند به کاربر خطا نشان میدهند که شخص با این خطا میتواند مسیر کد ها را به راحتی پیدا کند که این مشکل هم تیم کمپ تاتس برسی و حل کرده است دور زدن این لایسنس دانش و تجربه زیادی میخواهد امنیت 99 درصد و هیچ گاه 100 درصد نخواهد بود پس ما به صورت 100 درصد نمیتوانیم امنیت لایسنس های خود را تضمین کنیم اما 99 درصد را تضمین خواهیم کرد تیم کمپ تاتس به کار خود 100 در صد نه 100 ملیون درصد ایمان دارد .

آیا لایسنس ها به صورت 100 درصد مانع از فروش غیر قانونی اسکریپت های ما میشوند ؟ 

در کل سایت هایی که با زبان  php توسعه داده میشوند در معرض خطر هک شدن هستن چون تمام بزرگان امنیت اعلام کرده اند که امنیت 100 درصد وجود ندارد و هکر میتواند با همین 1 درصد کار خود را انجام دهد و به سایت نفوذ کند و از لایسن ها هم نمیشه انتظار داشت که 100 درصد مانع از فروش غیر قانونی اسکریپت ها شد اما میتوان فروش غیر فانونی را به پایین ترین حد ممکن رساند چون هکر های بزرگ و نخبه هرگز سمت برداشتن لایسنس یک اسکریپت نخواهند آمد و تصور این هم خنده دار است اما هکر های تازه کار برای تست توانایی خود همچین کار هایی را انجام میدهند و افرداد عادی هم که چنین تخصصی ندارند بنابر این فقط باید جلوی هکر های مبتدی را تا حدودی گرفت اگر لایسنس قوی باشد شاید هکر از ادامه کار خسته شود و کلا بیخیال هک آن شود پس ما تا جایی که امکان داشته باشد باید در ایجاد لایسنس ها دقت کنیم که طوری آن را طراحی کنیم تا هکر های مبتدی را خسته کند و هیچ کاری نتوانند انجام دهند .

آموزش ایجاد لایسنس برای قالب و اسکریپت

لایسنس ها چگونه عمل میکنند ؟

لایسنس ها طبق نیار برنامه نویس وب طراحی و تولید میشوند اما در کل کار لایسنس ها دو نوع است و با استفاده از این 2 نوع کار میکنند یا از خود سایت اطلاعات را چک میکنند یا از یک منبع خارجی در صورت صحت اصلاعات و درست بودن شرط به کاربر ادامه کار را میدهد اما اگر طوری لایسنس ها طراحی و ایجاد شوند مه از خود سایت اطلاعات بگیرند ایمن تر خواهند بود و این که اکثریت وب سایت هایی که لایسنس آنها از یک اطلاعات اش از یک منبع خارج از سایت دریافت میشود در لوکال هاست قابل اجراست که این یک ضعف است چون اگر کاربر در لوکال پروژه را تست کند به اینترنت دستری داشته باشد در لوکال اسکریپت اجرا میشود پس تا جایی که امکان داره از داخل خود سایت تمامی کار ها انجام شود .

لازم است ببینید: دوره آموزش برنامه نویسی php بهترین و کامل ترین در ایران

در این آموزش چه لایسنسی ایجاد خواهد شد ؟ 

در دوره فیمل اموزش ساخت لایسنس در php ما با نوشتن کد های خیلی کم روش هایی که اگر در حین آموزش آنها را ببیند شاید کلی حسرت بخورید که چه ساده بود و ما نمیدانستیم چون همیشه هکر های بزرگ و حرفه ای از ساده ترین چیز ها بزرگ ترین وب سایت ها را هک میکنند ما هم دقیقا از راه خودشان وارد میشویم و با ساده ترین کد ها بهترین لایسنس را ایجاد خواهیم کرد شاید باورش سخت باشد با 3 خط کد میشود یک لایسنس ایجاد کرد .

8 دیدگاه برای این محصول ثبت شده است

A Mm

A Mm کاربر

سلام 1- در این آموزش لایسنس نویسی، آموزش برای سیستم مدیریت محتوا های معروف مثل وردپرس هم گفته میشود؟ 2- آیا آموزش لایسنس نویسی برای قالب و افزونه وردپرسی شامل موارد زیر میشود؟ 2.1- آیا این آموزش ، لایسنس مجوز استفاده از افزونه یا قالب وردپرسی را آموزش میدهد؟ به اینصورت که اگه لایسنس وارد نشده باشه یا اشتباه باشه هیچ کدام از بخش ها و امکاناتش قابل استفاده نباشه؟ 2.2- و امکان آپدیت خودکار هم داره یعنی اینکه اگه نسخه جدید محصول را منتشر کنم، به داشبورد وردپرس بخش بروزرسانی ها اضافه شود و قابل بروزرسانی باشد؟ 3- لایسنس ها در وردپرس ایجاد می شوند؟ | لایسنس برای محصولات دانلودی در افزونه ووکامرس 4- این آموزش چه زمانی منتشر میشه؟ 5- آیا تخفیف هم دارد؟

با سلام 

جناب در این دوره شما کامل با نحوه ساخت لایسنس برای سیستم های تحت زبان php آشنا خواهید شد به عنوان مثال شما یک قالب دارید و میخواهید برای قالب لایسنس ایجاد کنید راه های زیادی برای این کار در دوره مطرح میشه یکی از راه ها اینه زمانی که خرید توی سایت شما انجام میشه در یک پایگاه داده یک شناسه خرید برای کاربر ثبت میشه حالا اون شناسه باید تایید بشه خریدار به صفحه تایید ارجاع داده میشه و پس از تایید محصول براش باز میشه اما بیشتر برای سایت های اختصاصی هست نه وردپرس اما شما پیشنهاد دادید برای وردپرس آموزش میگذاریم هم میگذاریم .

با تشکر موفق پیروز باشد 

سلام 1- در همین دوره لایسنس برای وردپرس میگید؟ 2- این آموزش چه زمانی منتشر میشه؟

با سلام 

بله جناب تو همین دوره آموزش داده میشه زمان انتشار این دوره هم اولیل ماه بعد خواهد بود 

به تشکر .

سلام در خصوص پیام قبل چیزی که من برداشت کردم این بود که مجوز دسترسی و استفاده یک دامین در این آموزش گفته میشه ولی نفرمودید آیا بروزرسانی محصول خریداری شده در بخش داشبورد وردپرس سایت مشتریم نمایش داده میشه، را آموزش میدید در این دوره؟

سلام اگر میخوایید یا بگیرید ما میتونیم یک کلاس خصوصی براتون برگذار کنیم مه مشکا اتون حل بشه 

با سلام من یک سایت دارم که میخام امنیت اش زیاد بشه خودم طراحی کردم و تا حالا هم به چند شرکت فروختم میشه کاری کردکه شماره تماس بگیری از کاربر و فقط اون کد لایسنس بره به اون شماره و فردی که شماره رو داره لایسنس رو فعال کنه

با سلام :

فعال کردن لایسنس رو میشه با روش های مختلفی انجام داد و شما در این دوره کامل یاد خواهید گرفت با روش های مختلفی به کاربر مجوز فعال کردن لایسنس رو بدید و اون چیزی که در ذهن خود دارید رو پیاده سازی کنید حتی فعال کردن لایسنس با شماره تماس .

با سپاس 

webdooni
برای ثبت دیدگاه باید شوید.

آرمان لقائی این آیتم را پشتیبانی میکند

دارای پشتیبانی

حداقل و حداکثر زمان پاسخگویی 1 الی 2 روز کاری میباشد.

توجه داشته باشید

راه ارتباطی برای پشتیبانی محصولات از طریق سیستم تیکتینگ وبانه می باشد

مواردی که لازم است بدانید:

  • پاسخگویی به سوالات قبل از خرید در بخش دیدگاهها
  • پاسخگویی به سوالات و مشکلات بعد از خرید از طریق تیکت
  • تنها مواردی که مربوط به محصول خریداری شده است شامل پشتیبانی می باشد
  • ارائه بروزرسانی های رایگان در صورت وجود

مواردی که شامل پشتیبانی نمی شود:

  • آموزش اختصاصی مباحث.
  • آموزش های جانبی مربوط به دوره خریداری شده.

شرایط و قوانین را حتما مطالعه کنید.

سرفصلی برای این محصول ایجاد نشده است

توسط
توسط
توسط
توسط
توسط